Зубика через ОАСК виломав дозвіл на будівництво на Подолі із завищеною висотністю

Зубика через ОАСК виломав дозвіл на будівництво на Подолі із завищеною висотністю

Наші Гроші пишуть, що окружний адмінсуд м. Києва зобов’язав Державну архітектурно-будівельну інспекцію України видати ТОВ «Готельний комплекс «Спаський» дозвіл на виконання будівельних робіт по об’єкту будівництва «Реконструкція нежитлової будівлі під готель по вул. Спаській, 31а у Подільському районі міста Києва». Про це свідчить рішення суд від 28 травня.

Готельний комплекс «Спаський» із січня 2014 року володіє нежитловим будинком літ. «А» площею 1928 кв м на вул. Спаська, 31-А.

Будівля розташовується на ділянці площею 0,14 га, яку рішенням Київради від 24 вересня 2015 року було передано компанії в оренду на 10 років для обслуговування нежитлового будинку. Цю будівлю «Спаський» купив в «Укрінбанку», який з 2007 по 2015 рр був орендарем вказаної ділянки.

У березні 2014 року Департамент містобудування та архітектури КМДА видав Готельному комплексу «Спаський» та «Укрінбанку» містобудівні умови та обмеження по реконструкції вказаної нежитлової будівлі під готель.

В суді фірма заявила, що звернулася до ДАБІ за дозволом на будівництво, однак у січні 2021 року отримала відмову. Зауважимо, що перед тим ДАБІ ще двічі відмовлялося видавати цей дозвіл «Спаському». Підставою відмови було ненадання документів щодо погодження проектної документації органам охорони культурної спадщини. Не погоджуючись з цим, компанія звернулася до суду.

В суді Готельний комплекс «Спаський» заявив, що відмова ДАБІ у видачі дозволу порушує його права та є протиправною і безпідставною, оскільки у нього як у забудовника відсутній обов’язок отримувати від Мінкультури дозволи та погодження, бо межі та режими використання історичного ареалу м. Києва, межі та режими використання зон охорони у столиці не затверджено у встановленому законом порядку, а тому – відсутні правові підстави вважати, що ділянка по вул. Спаській,31-А знаходиться у межах Центрального історичного ареалу.

Ні ДАБІ України, ні Мінкультури відзиву, відповідних доказів чи пояснень в суд не надали.

Розглянувши матеріали справи, суд погодився із доводами Готельного комплексу «Спаський». Суд дійшов висновку, що зони охорони і межі історичного ареалу м. Києва не визначено в порядку, встановленому законом. Разом з тим, зазначив суд, юридичне значення затвердження вказаної документації фактично полягає у реалізації Міністерством культури наданої йому компетенції, зокрема, обмеження із забудови конкретних земельних ділянок. А відсутність такого затвердження виключає підстави для зобов’язання забудовника припинити земляні та/або будівельні роботи на ділянці як такій, що входить до історичного ареалу.

Суд визнав протиправним та скасував рішення ДАБІ України про відмову у видачі дозволу на виконання будівельних робіт по вул. Спаській, 31-А, і зобов’язав ДАБІ видати Готельному комплексу «Спаський» відповідний дозвіл.

Рішення ОАСК ще не вступило в силу, оскільки поки що не сплив строк апеляційного оскарження.

Нагадаємо, раніше у відмові у видачі дозволу на будівництво по вул. Спаській, 31-А ДАБІ зазначало, що наміри забудови не відповідають архітектурним рішенням і висота об’єкту проектування перевищує історико-містобудівне обґрунтування.

Відповідно до діючого Генплану м. Києва, вул. Спаська розташована на Подолі, який входить до Центральної планувальної зони, де діє обмеження висоти будівель, що споруджуються, – не вище 27 м. Вулиця Спаська потрапляє в межі Центрального історичного ареалу столиці, архітектурну та археологічну охоронні зони, території заповідників та пам’яток археології, ландшафту та історії.

У вересні 2019 року «ГК «Спаський» уклав із ТОВ «Стар Білдінг» договір організації фінансування та будівництва об’єкта майна, за яким «Спаський» зобов’язався зробити реконструкцію готелю до 31.12.2022 і передати його «Стар Білдінгу». Останній , своєю чергою, повинен був інвестувати у це будівництво 50 млн грн.

Власником ТОВ «Готельний комплекс «Спаський» є кіпрська компанія «Іск Інвест Лімітед», кінцевим бенефіціарним власником через компанію «Делітара Лімітед» значиться Рональд Райнер.

Раніше кінцевим власником «Іск Інвест Лімітед» значився львів’янин Олег Санагурський, який раніше працював заступником керівника фірми «Інтергал-Буд» екс-нардепа Володимира Зубика.

Керівником «Готельний комплекс «Спаський» є Світлана Поличева, яка є власником і керівником інших фірм, пов’язаних із Зубиком.