Конституційний переворот

Конституційний переворот

Що відбулося? Конституційний Суд України, судді якого призначені у 2013-2019 р. попереднім президентом і попереднім складом Верховної Ради, прийняли політично заангажоване рішення щодо відмови від декларування доходів та майна і фактично демонтажу системи контролю НАЗК. Позов до КСУ подали партії ОПЗЖ (Медведчук) та За майбутнє (Коломойський).

В результаті цього рішення НАЗК не може зробити перевірку цих декларацій, а це є умовою призначення мерів міст та голів ОТГ, тобто КСУ фактично заблокував реалізацію результатів місцевих виборів. Крім того, під загрозою виявився безвізовий режим і ряд програм з Євросоюзом.

Чинний преЗЕдент закликав не виконувати рішення КСУ та у якості відповіді вніс у ВРУ антиконституційний законопроєкт №4288 від 29.10.2020 про розпуск КСУ, який підтримала партія "Європейська солідарність" в особі Климпуш-Цинцадзе.

Тобто на антидержавне рішення КСУ "Слуги Народу" та "Європейська Солідарність" намагаються відповісти антиконституційним рішенням, що викликає ще більше занепокоєння в Євросоюзі й вже отримало назву "конституційний переворот", хоча по факту це лише спроба.

Безумовно, цим намагаються скористатися у РФ для антиукраїнської пропаганди та намагаються довести, що влада в Україні не легітимна.