Хто фінансує «Правий сектор»?

Хто фінансує «Правий сектор»?

Хто фінансує «Правий сектор»?

Добре, погоджуюсь, фінансування будь-якої політичної сили вимагає просто нереальної кількості грошей.

У світі існує, загалом, дві системи фінансування політичних партій. Перша, назвемо її м'яко: “лобістська”. Тобто, є заможні люди, котрі мають певні цілі, і за для досягнення цих цілей їм потрібна підтримка політиків. Зазвичай це прийняття поправок або законів котрі спрощують ведення бізнесу для означених осіб. На приклад компанія Samsung за першу половину 2018 року тільки офіційно витратила 2,2 мільйона доларів на лобіювання “інтересів у сфері інтелектуальної власності та загального бізнесу”. Або сумновідомий Манафорт, котрий лобіював інтереси клану Януковича в США. За тим самим принципом наповнюється партійний гаманець до початку перегонів.

Інша система фінансування партій — від членства. Тобто кожна людина, котра долучається до партійної діяльності, окрім свого внеску особистим часом на справи, ще передає кошти на партійну діяльність. Так, серйозно, я не жартую. Членство політичних партій, наприклад, в Америці і Британії не отримує грошву за мітинг на підтримку Юлєчкі, Вітенькі, Пєтінькі чи, не дай Боже, Володькі (кількість імен українського етносу не настільки велика, що б уникнути випадкових збігів з реальними політиками), а приплачує за право бути дотичними до прийняття політичних рішень. Розмір внесків, до слова, у тих же демократів плаває від 12 до 225 доларів щомісяця. Звичайно, є і “меценати”, як, наприклад, Сорос, який пожертвував Гілларі Клінтон шість мільйонів на президентські перегони.

Звичайно, є ще державне фінансування партій, і, без сумніву, політичні сили залучають одночасно всі системи фінансування. Так відбувається в цивілізованих країнах.
В Україні, так історично склалось, що майже всі партії існують заради однієї людини, зазвичай голова партії, або як модно казати “лідер [далі назва]”, він же голова клану, і до кучі олігарх. Власне, від олігарха все і витікає, бо потрібно ж якось накрадене зароблений капітал оберігати від таких же бандюків як сам інших гравців.

І головне питання, хто фінансує «Правий сектор»? «Правий сектор» фінансують доволі багато людей, більшість з яких має безпосереднє відношення до самої організації. На мою думку, головне, що потрібно пояснити, це звідки «Правий сектор» бере гроші й на які цілі «Правий сектор» витрачає отримані гроші.

Простий приклад.

Один з найбільших публічних заходів НВР «Правий сектор» - це щорічна хода на Покрову. В ній беруть участь дружні організації і долучаються містяни. Загальна кількість учасників оцінюється близько тридцяти тисяч. Витрати на організацію і проведення цієї ходи дорівнюють нулю гривень. За виключенням витрат на проїзд і каву під час зустрічей координаційної ради. Для організації такої акції потрібно лише бажання і вільний час. За тим самим принципом проходить “Хода Нескорених” — захід ветеранів на День Незалежності України, що проходить після офіційного параду на честь Дня Незалежності. І, на відміну від параду, що влаштовує офіційна влада, наша хода не потребує сотні мільйонів гривень. І на мою скромну думку, цей захід може посперечатись за популярність з парадом.

Звичайно не все можна зробити безплатно. Деякі проєкти, як, наприклад встановлення погруддя Болбочана, чи встановлення пам'ятного хреста Степану Андрійовичу Бандері в Києві потребують значних коштів. В таких випадках «Правий сектор» залучає фінансування по системі фандрейзингу, або по простому: збираємо кошти на конкретний проєкт. Як Ви розумієте, в такому випадку мова іде про те, що діяльність Правого Сектору фінансується шляхом пожертв на конкретний проєкт.

І ще одне питання: хто фінансує поточну діяльність Політичної партії «Правий сектор»? Тобто, хто купує прапори для партії, хто сплачує рахунки за світло, де знаходиться «Правий сектор», хто, в решті решт фінансує акції партії «Правий сектор»?

Напевне саме цікаве питання, хто фінансує акції? Відповідь проста і для розуміння чому саме так, варто хоча б раз прочитати ідеологічний мінімум для членства НВР «Правий сектор». Люди долучаються не просто до організації «Правий сектор», люди долучаються до боротьби за ідею створення національної держави УССД. Тому говорити про те, що учасникам акцій, які проводить «Правий сектор», платять гроші просто не доречно, відповідно й акції, як правило, не багатотисячні.

З цього витікають і відповіді на питання хто оплачує рахунки? Відповідь така сама проста: рахунки партії «Правий сектор» оплачує членство партії «Правий сектор» своїм коштом. Тобто ми самі для себе купуємо прапори, плакати, ми за свій кошт купуємо піротехніку та все інше. До речі завдяки цьому повністю відсутнє таке явище як крадіжки організаційного майна, розповсюджене в інших партіях, або «розпил» чи не цільове використання коштів.

 

Юрій Гуренко, Керівник Київського міського осередку Політичної партії «Правий сектор»

 

Монументальна пропаганда - зброя окупантів

Натомість ситуація з монументальною пропагандою в Україні йде нарочито погано. Звісно, ми не пропонуємо ставити в кожному селі однотипні пам’ятники, але питання зносу вже існуючих російських та радянських істуканів та встановлення на заміну їм пам’ятники діячам української історії та культури - важливе завдання.