Музей історії Києва не хоче бути причетним до комплексної середньовічної пам'ятки археології на Поштовій площі.

Музей історії Києва не хоче бути причетним до комплексної середньовічної пам'ятки археології на Поштовій площі.

Музей історії Києва не хоче бути причетним до комплексної середньовічної пам'ятки археології на Поштовій площі

Неймовірно, але факт!

Першого березня 2018 року науково-методична рада Музею історії Києва на своєму засіданні вирішила, що справа збереження історії Києва не входить в компетенцію музею.

В зверненні науково-методичної ради Музею до київського міського голови викладено наступне: «… просимо виключити с тексту проекту рішення Київської міської ради згадку про Музей історії міста Києва, який не має відношення ані до земельної ділянки на території прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (ХІ – ХІХ ст.) на Поштовій площі, ані до археологічних об’єктів розкопу» (ред.).

Багато громадських діячів, активістів і громадських організацій висловили стурбованість і обурення таким рішенням науково-методичної ради Музею. Адже суспільство, яке втомилося від постійних інтриг і кулуарних домовленостей вже не хоче і не може миритися з байдужим ставленням до пам’яті рідного Міста і до знищення Його історії. До того ж на збереження даного об’єкта історії Києва витрачено дуже багато сил, нервів і часу великої кількості людей і організацій, небайдужих до питання збереження історії Києва, і, звичайно, промовчати в такій ситуації було б недоречно.

Виникає також питання про те, що ж насправді входить в компетенцію Музею, якщо його науково-методична рада так не двозначно хоче відгородитися від такого важливого питання?

Можливо представники Музею просто бояться, що їх установу, яка не має нормальних приміщень і експозицій, таким чином хочуть підставити, і потім питати: «чому не зробили», «чому не зберегли», «чому не забезпечили»? Вірогідно, просто не влаштовує таке місце як Поштова площа, і всі чекають більш підходящого приміщення для Музею історії Києва? Ймовірно, така вказівка надійшла «зверху», або є інші причини такого рішення науково-методичної ради?

Питань зараз набагато більше ніж відповідей, але одне питання з упевненістю можна назвати основним:

А чи потрібно комусь крім громадських організацій, окремих діячів та активістів взагалі зберігати історичні об’єкти Києва?

Пригадується фраза Михайла Ломоносова:

«Народ, який не знає свого минулого, не має майбутнього»!

Сподіваємося, що коли всі це зрозуміють, не буде занадто пізно.

Слідкуємо за новинами.