Господар садиби, що руйнується, на Андріївському, 18, повинен надати проект реставрації

Господар садиби, що руйнується, на Андріївському, 18, повинен надати проект реставрації

Влада столиці надіслала власнику історичної будівлі, що руйнується, на Андріївському узвозі, 18, припис з вимогою подати на розгляд науково-проектну документацію на реставрацію пам'ятки архітектури місцевого значення. Власник садиби зобов'язаний провести ремонт фасаду та забезпечити доступ фахівців для огляду будівлі.

Про це стало відомо з повідомлення ГО "Громада Андріївський Узвіз" на сторінці в мережі Facebook.

У відповіді Департаменту культури Київської міськдержадміністрації (КМДА) на запит голови правління ГО "Громада Андріївський узвіз" повідомляється, що прибутковий будинок за адресою Андріївський узвіз, 18, є пам'яткою архітектури і містобудування місцевого значення. Садиба розташовується в Центральному історичному ареалі Києва в межах Державного історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ" на території пам'ятки містобудування національного значення "Замкова гора - Андріївський узвіз".

Власником садиби є ТОВ "Авіантстрой". Земельна ділянка площею 2367,21 кв. метрів за адресою Андріївський узвіз, 18 значиться за тим же ТОВ "Авіантстрой".

За інформацією Департаменту культури КМДА, у 2010 році ТОВ "Авіантстрой" звернулося з клопотанням і отримало дозвіл від Київського міського голови Леоніда Черновецького на розробку проекту землеустрою щодо відведення зазначеної земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування житлових апартаментів з офісними приміщеннями, закладами торгівлі, громадського харчування та підземним паркінгом.

Також повідомляється, що з власником садиби був укладений охоронний договір №1613 від 10.08.2007 року.

Фахівцями відділу інспекції державного контролю об'єктів культурної спадщини та археологічного нагляду Департаменту культури КМДА був здійснений огляд садиби та встановлено, що будівля не має ознак експлуатації і перебуває в занедбаному стані. Умови охоронного договору в частині що стосується утримання об'єкту культурної спадщини у відповідному санітарному, протипожежному і технічному стані власником не виконуються, заходи із збереження об'єкта культурної спадщини не проводяться.

Департамент культури КМДА направив на юридичну адресу ТОВ "Авіантстрой" припис, згідно з яким власнику необхідно в місячний строк з дня одержання припису надати на розгляд науково-проектну документацію на реставрацію і ремонт зазначеного об'єкта. Також протягом місяця власник зобов'язаний буде привести в порядок фасад будівлі. Власнику садиби в десятиденний термін з моменту одержання припису необхідно забезпечити доступ до приміщень будівлі фахівців відділу інспекції Департаменту культури КМДА для повного огляду та ознайомлення зі станом будівлі і характером її використання.

"Громада Андріївський узвіз" давно заявляє, що Замкова гора на Андріївському узвозі знаходиться на межі руйнування - багаторічна реконструкція "Театру на Подолі" прискорила будівництво багатоповерхового готелю, що знаходиться неподалік.

У лютому 2018 року Київрада присвоїла земельній ділянці, на якій знаходиться Замкова гора, статус парку.

Міністерство культури зажадало припинити будівництво готелю на Андріївському узвозі 14-16.

Говориться в статті інформаційного порталу «КиевVласть».

Нещодавно на офіційній сторінці нашої Громадської Організації з'явилася інформація про нові документи від Департаменту культури Києва, з яких видно, що проект реставрації відсутній.

Слідкуємо за подальшим розвитком подій.