Земельна ділянка на Поштовій пл. є самовільно зайнятою

Земельна ділянка на Поштовій пл. є самовільно зайнятою

В чому ж порушення?

Справа в тому, що право власності на земельну ділянку у відповідності до статті 125 Земельного Кодексу, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають виключно з моменту державної реєстрації цих прав. Об'єкти господарювання, які на даний час знаходяться на території Поштової площі - не виконали вимог законодавста, межі земельної ділянки не встановлені та на відведені в натурі. Предметом інвестиційного договору була земельна ділянка, і саме ним було передбачено оформлення прав на землю, проте цього зроблено так і не було. Тому, метою даного рішення є припинення порушень комунальним підприємством "Дирекція будівництва шляхового-транспорту споруд міста Києва", ТОВ "Хендсфорд-Україна" та Корпорації "Альтіс-Холдинг" вимог Земельного кодексу України, а також збереження об'єкта культурної спадщини - пам'ятки археології місцевого значення "Ділянка прибрежного міського кварталу середньовічного Києва XI-XII сторіч на Поштовій площі".

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України дало роз'яснення, що випадок будівництва окремого об'єкту багатофункціонального призначення за кошти інвестора, замовником якого виступає комунальне підприємство, не підпадає під дію норми, передбаченою частиною 4 статті 34 Закону України "Про регулювання містобудівної документації".

Крім того, що КП "Дирекція будівництва шляхового-транспорту споруд міста Києва" використовує спірну земельну ділянку без права на неї, воно як замовник, мало затверджувати проектну документацію на будівництво, але в даному випадку, це чомусь робив інвестор.

Отже, будівництво торгівельно-розважального центру на Поштовій площі здійснюється на земельній ділянці, яка не відведена у спосіб, передбачений чинним законодавством, без належним чином затвердженого проекту будівництва та без відповідного дозволу. В такому випадку можна підсумувати, що будівництво на Поштовій площі є самочинним, а земельна ділянка самовільно зайнятою, що не дає інвестору права на жодні компенсації та відшкодування.

Чи має Київрада повноваження?

Стаття 22 Закону України "Про столицю України місто герой Київ" дає Київській міській раді всі повноваження приймати рішення про звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок та знесення самовільно збудованих будівель та споруд без відшкодування витрат, здійснених за час незаконного користування.

Саме тому, я подав відповідний проект рішення  №08/231-2159/ПР від 26.06.2018 (http://kmr.gov.ua/uk/content/proekt-rishennya-kyyivskoyi-miskoyi-rady-10799), він пройшов всі необхідні процедури відповідно до Регламенту КМР і депутатська фракція ВО "Батьківщина" має намір винести мій проект на погоджувальній раді Київської міської ради для включення в порядо денний засідання сесії 4 жовтня 2018 (цей четвер).

Завтра у депутатів Київської міської ради буде можливість вирішити питання з Поштовою площею без фінансових втрат для міста та в інтересах киян.

Приходьте нас підтримати і врятувати Музей на Поштовій!