МУЗЕЙ...MUSEUM...MUSÉE...

МУЗЕЙ...MUSEUM...MUSÉE...

Ну що друзі, черговий раз до Київради !? 

Вже завтра, 29 листопада відбудеться скоріш за все остаточний, фінальний розгляд ще одного проекту рішення, яке вже було підтримано за основу більше місяця тому стосовно припинення або розірвання інвестиційного договору № 050-13 / і / 124 від 17.04.2013 року "Про будівництво об'єкта багатофункціонального призначення та комплексного благоустрою скверу на Поштовій площі в Подільському районі" з ТОВ "ХЕНСФОРД-УКРАЇНА",який напевно продемонструє єдність Київради у прийнятті цього рішення. Основним у цьому проекті документу є бажання Київської влади забезпечити інтереси всіх сторін. А чи можливо це ?! Напевно ні. За час будівництва об'єкта багатофункціонального призначення держава зазнала величезних втрат, зокрема, - через незрозумілий спосіб тимчасової консервації обраний в грудні минулого року, було фактично створено парник де археологічна деревина гниє і по сьогодні, а це конструкції та елементи, що скоріш за все знищуються. Також велика частина археологічного шару знищена під час буріння грунту без археологічного нагляду, як це все компенсувати і чим?! Тому питання інтересів відкрите. Також зазначимо, що цей інвестиційний договір можливо було розірвати вже десять разів, якщо би на це була політична воля і для цього достатньо рішення суду.

Приведу декілька пунктів з порівняльної таблиці. Це остаточно запропонована та підтримана комісією версія але немає чіткої згадки про важливу зміну статусу території на пам'ятку археології,історії національного значення. Ми будемо звертатися до депутатів для внесення обов'язкових для виконання інвестором умов договору щодо внесення змін тільки після надання статусу пам'ятки археології, історії національного значення і це є принципово важливо але що мало відбутися ще в серпні не відбулося, за невідомих обставин постанову не передано на Кабінет Міністрів України, ще і досі.  

Порівняльна таблиця та протокол комісії  

 

1.1.Організатору конкурсу і замовнику протягом семи днів з дня прийняття цього рішення звернутись до товариства з обмеженою відповідальністю «ХЕНСФОРД-УКРАЇНА» (далі – «інвестор») з письмовою пропозицією щодо внесення змін або припинення  інвестиційного договору за згодою сторін. Зокрема, передбачити розробку, погодження та внесення змін до проектно - кошторисної і робочої документації стосовно розміщення на об’єкті інвестування приміщень музею, а також передбачити розробку, погодження та внесення змін в проектну документацію щодо альтернативного укріплення паль на ділянці проведення археологічних досліджень, що надасть можливість виконання археологічних робіт без влаштування на даному етапі залізобетонної плити

1.2.Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) спільно з організатором конкурсу і замовником протягом п’ятнадцяти днів з дня прийняття цього рішення проаналізувати питання виконання або невиконання інвестором положень інвестиційного договору, які згідно з інвестиційним договором є підставами для внесення змін або його розірвання в односторонньому порядку організатором конкурсу.

    Уповноваженому представнику виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) не пізніше тридцяти днів з дня прийняття цього рішення проінформувати депутатів Київської міської ради на пленарному засіданні Київської міської ради про стан виконання положень інвестиційного договору.

 

1.3. У разі наявності фактів невиконання інвестором положень інвестиційного договору, що є підставою для розірвання інвестиційного договору в односторонньому порядку та/або у разі відмови інвестора внести зміни до інвестиційного договору відповідно до підпункту 1.1 пункту 1 цього рішення, організатору конкурсу не пізніше сорока днів з дня прийняття цього рішення вжити організаційно-правових заходів щодо розірвання в односторонньому порядку інвестиційного договору з інвестором з урахуванням процедури, передбаченої інвестиційним договором

1.4.У разі відсутності фактів невиконання інвестором положень інвестиційного договору, що є підставою для розірвання інвестиційного договору в односторонньому порядку, та/або у разі відмови інвестора від внесення змін до інвестиційного договору, передбачених п.п. 1.1. пункту 1 цього рішення, організатору конкурсу не пізніше сорока днів з дня прийняття цього рішення звернутися до суду з позовом (позовами) про розірвання інвестиційного договору у зв’язку з істотною зміною обставин згідно зі статтею 652 Цивільного кодексу України (виявлення численних знахідок археологічного характеру, що мають визначну історико-культурну цінність, присвоєння ділянці прибережного міського кварталу Середньовічного Києва статусу пам’ятки археології місцевого значення тощо).

З проектом рішенням все зрозуміло але є дуже важливе питання, яке напевно треба поставити інакше,а саме: згодна, чи не згодна Громада міста Києва з тим, що фінансувати археологічні дослідження, музеєфікацію об`єкта, створення та будівництво музею буде компанія, яку пов'язують з Андрієм Кравцем ?!

Нещодавно інвестор сам звернувся до Київради з проханням внести зміни до інвестиційного договору та продовжити фінансування археологічних досліджень, розробки альтернативних варіантів укріплення конструкцій. Якщо сказати іншими словами і відверто,то у ТОВ "Хенсфорд-Україна" не такі вже і сильні аргументи для судів, громада міста Києва, вже довела, що мова ультиматумів "або ТРЦ або розірвання з відшкодуванням" у даному випадку не працює, що інтереси держави, міста та громадян України будуть на першому місці, коли йде мова про пам'ятку історії та археології світового рівня!

Зараз дуже потрібно- терміново зробити оцінку стану та ревізію об'єкту ( пам'ятки археології та всіх конструкцій площі), розблокувати дослідницьку роботу археологів, обов'язково під керівництвом автора відкриття та внесенням відповідних змін до договору між археологами та замовником будівництва,всі зміни узгоджено не раз, вжити заходів для забезпечення безпеки громадян, а саме закрити площу для відвідування, навести лад в дозвільній документації, отримати та оновити все зі змінами статусу території на пам'ятку археології,історії національного значення!

І наприкінці, що саме головне - це нам киянам, громадянам потрібно визначитися, чого ми з вами прагнемо добитися?!

Варіант №1 - Якщо ми прагнемо добитися повноцінних археологічних досліджень, розробки концепції та створення повноцінного національного музею на місці знахідок, збереження пам'ятки та знахідок то треба діяти і бажано не витрачати час на незрозумілі речі, на різноманітних скоморохив, а діяти розумно, поступово, узгоджено та рішуче! Ніщо та ніхто не може зупинити системну роботу, щоб не робили, буде результат.  

Варіант №2Якщо ми прагнемо популізму,політичного піару, обслуговуванню інтересів "великого та середнього" то можна далі продовжувати затягувати процес під будь-якими гаслами, ходити взад-вперед, як це було вже, мантри повторяти. При цьому дуже важливо розуміти, що через бажання декого реалізувати власні амбіції та отримати бажане депутатство, ми втратимо унікальну пам'ятку, тому що в даному випадку потрібен "значущий", "змістовний", але пустий нікому не потрібний, процес. Чим довше він триватиме, тим краще, його мета тягнути час! 

За останні 160 днів все стало на свої місця, принаймні для мене. Та визначився я давно, як і мої друзі, як і величезна кількість киян,громадян України, в тому, що на Поштовій площі буде створено та збудовано Національний музей саме на місці знахідок, що вся територія буде мати статус пам'ятки археології, історії національного значення, що автор відкриття буде мати змогу продовжити дослідження та буде брати участь у формуванні колекції музею! Не менш важливим є забезпечення в обов'язковому порядку долучення представників громадських організацій до всіх етапів робіт для здійснення громадського контролю, супроводу, нагляду та обов'язковою участю представників громадських організацій у наглядовій раді майбутнього Музею, адже громадський контроль за долею пам’ятки та музейного закладу має продовжуватись!

P.S.#МузейНаПоштовій, не просто "ТЕГ", це частина життя багатьох людей....