Скандальні викриття при будівництві! Порушення при будівництві, пожежна НЕбезпека!

Скандальні викриття при будівництві! Порушення при будівництві, пожежна НЕбезпека!

«Представлена на сайті "Театру на Подолі" проектна документація містить цілу низку порушень Законів та Державних Будівельних Норм. Особливо вражає кількість порушень ДБН В.1.1-7-2002 «Пожежна безпека об’єктів будівництва», що пов'язані з проектуванням шляхів евакуації з глядацького залу, розрахованого на 313 чоловік. Яким чином даний проект було допущено до реалізації, знехтувавши безпекою такої кількості людей?»

ФАКТИ ПОРУШЕНЬ ЗАКОНІВ ТА ДЕРЖАВНИХ БУДІВЕЛЬНИХ НОРМ

Представлена проектна документація на сайті "Театру на Подолі" в розділі «Затверджена проектна документація» складається з поповерхових планів, двох розрізів і одного фасаду.
Відсутність таких важливих розділів Генерального плану, Протипожежної безпеки, Технологічного, Пояснювальної записки, аркушів зі специфікаціями, аркушів, на які є посилання та інші, ще раз підтверджує наявність багатьох порушень діючих Норм і Правил проектування, Законів і Постанов. Не дивно, що не представлено і заключння експертизи даного проекту – мабуть не знайшлось поважаючих себе спеціалістів, які взяли б на себе відповідальність за всі ці порушення. Але сам факт того, що експертиза не проводилась, є грубим порушенням Закону. Згідно Постанови Кабінету Міністрів від 11 травня 2011 р. №560 Порядок затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи: «п.10. Обов'язково підлягають експертизі проекти будівництва об'єктів, що: належать до IV і V категорії складності, - щодо дотримання вимог до їх міцності, надійності, довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, екології, охорони праці, енергозбереження, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки.» 
А також, порушення ДБН В.1.1-7-2002 «Пожежна безпека об’єктів будівництва»: «п.1.1. Проектна документація на нове будівництво, розширення, реконструкцію, технічне переоснащення, реставрацію і ремонт споруд та приміщень підлягає експертизі (перевірці) органами державного пожежного нагляду в порядку, встановленному законодавством.»
Але, навіть по тим кресленням, що є, виявлено наступні порушення:

  • Не передбачено протипожежний розрив між новою та існуючими будівлями, який має становити 8 м, оскільки старі будівлі мають дерев’яні перекриття (ІІІ категорія вогнестійкості) та мають вікна на торцях).
  • В місцях, де нова будівля примикає до старої, не передбачена протипожежна стіна І типу (оскільки будівлі мають різний ступінь вогнестійкості). А також, вікна повинні бути на відстані не меньше 4 м, а оздоблення виконане із негорючих матеріалів.
  • На «Плані поверху на відм..-0.780, 0.000» видно, що евакуацію із зала забезпечують дві сходові клітини СК1, одна з яких (права), є прохідною (на площадку на відм. -0.780 є ще два виходи з приміщення №3- фойє глядачів), що категорично заборонено згідно з ДБН В.1.1-7-2002 «Пожежна безпека об’єктів будівництва».
  • На «Плані поверху на відм.-4.100,-3.500,-2.750» видно,що права евакуаційна сходова клітина СК1 на відм.-4.100, яка згідно норм повинна мати вихід безпосередньо назовні. Але за проектом виходе на терасу кафе, на якій щільно розставлені столи зі стільцями, що є грубим порушенням, оскільки захаращений вихід перешкоджатиме евакуації людей.
  • Евакуаційні сходові клітини запроектовані з порушеннями: мають значне зменьшення ширини шляху евакуації, ширину дверного пройому меньше ширини сходового маршу, відсутні тамбури, що також порушує ДБН В.1.1-7-2002 «Пожежна безпека об’єктів будівництва».
  • Перед входами та виходами не передбачені накопичувальні майданчики.
  • Відсутні автостоянки та обов'язково необхідне паркувальне місце для інвалідів.
  • Приміщення кафе не забезпечене завантажувальними, господарчим двором з можливістю під’їзду вантажних автомобілів, складськими приміщеннями.
  • Але найбільш вражаючим, зі всіх виявлених порушень, є влаштована завантажувальна в театр за допомогою металевої платформи зовнішнього підйомника, який курсуватиме з вантажем вздовж вертикальних направляючих по ГОЛОВНОМУ ФАСАДУ!

Мабуть, ніхто і не здогадувався, що зовнішній вигляд театру-крематорію, то не головна «фішка» від Дроздова! Найбільшим сюрпризом, про який досі ніхто не обмовився жодним словом, мав стати унікальний спосіб завантаження матеріалів для виготовлення декорацій – такий собі виробничий процес вантажних підйомно-опускних операцій, з відповідним звуковим супроводом вантажників – і все це посеред історичної вулиці, «візитної картки» столиці!!!
Та головна проблема, не лише в тому, як це все буде виглядати – головне, що цей виробничий процес проходитиме впритул до існуючої будівлі, яка має ІІІ категорію вогнестійкості і повинна бути відділена протипожежним розривом у 8 м! Крім того, ліва евакуаційна сходова клітина виходить прямо на цей, зажатий з усіх боків, завантажувальний майданчик, що категорично заборонено протипожежними та містобудівними нормами. До речі, все це має бути відображене на Генеральному плані і викладене в Пояснювальній записці. Це, напевне, відповідь на те, чому вони не були представлені громаді, адже автор цього «шедевру» так полюбляє шокувати публіку, і саме тоді, коли вже об’єкт буде готовий до здачі в експлуатацію.

Вантажний ліфт на пішохідну вулицю

Зухвале порушення техніки безпеки на незаконній забудові за адресою Андріївський узвіз, 20 (а, б.) 13.02.2017 року.

При будівництві театру знехтували думками експертів Архітектурно- містобудівної ради, див. п.5 особливо кричущий, меценат-архітектор-замовник-чиновник КМДА знехтували громадською думкою, мабуть, імунітет до громадської думки заважає цим людям дослухатись до Киян!

Facebook про пожежну небезпеку

«І до речі, так. Про пожежні норми вже казали в контексті вузької вулиці, добре, що і про виходи підняли питання. Не маю гадки, де вони там в проекті, але це практично не має значення, бо по суті вихід там може бути тільки на Узвіз - все інше тільки формально. Якщо уявити вогонь зі сторони фасаду, то як 400 людей будуть евакуюватись на гору (навіть якщо там виходи) ??? *я не архітектор, але це очевидні речі* Дякую за підняття цього аспекту»

Думка з Facebook « …вот лесенка она ведет вниз! в фойе театра с кафетерием, гардеробом и туалетами, справа кафе и терраса, по столикам - 12 столов по 4 места при каждом , итого 60 мест...говорили о семи выходах для эвакуации, я вижу только четыре и все через лестницы, что по условиям эвакуации делать нельзя...при панике стоит одному человеку споткнутся и упасть и получится амбарас...!»

Думка з Facebook «..вход в театр для широкой публики и инвалидов в том числе, говорите? 300 зрителей по этой лестнице вверх и вниз? кафе - ресторан на сколько мест? 50 мест говорите? 24 часа в сутки? меценат и заказчик или партнеры по бизнесу? пропорции сценической коробки к залу не вызывают сомнения? панорамы с театром от мецената, от города, а как же было хорошо без них обоих!!! что же все таки возьмет верх - разум и красота или убожество и наглость?!?»

Архітектор першого проекту В. Юдін «Кто будет отвечать?»

«… Вот я, например, как могу отвечать за устойчивость и безопасность в этом здании? Нарушена ответственность в этом здании - строительная ответственность, пожарная ответственность, потому что наш проект проходит экспертизу, дальше они начали подкладывать наш проект с переклеенными штампами, и что там делалось, мы уже не знаем. Мы все видим сегодня только фасад, а что делается дальше? Невозможно на ту архитектуру, которая была там запланирована и построена надевать то, что мы видим»

Передали в цілості (фото першого проекту)

Схили рухаються, чи чекаємо ми нову техногенну катстрофу?

Схили рухаються, історична довідка, див. на 8 хв.

"…всі забудовники давали розписку про те, що не будуть торкатись схілів узвозу, бо вони весь час рухаються…»

https://www.facebook.com/groups/andriivskyi.descent/permalink/266543233801915/?match=0LDQvdC00YDRltGX0LLRgdGM0LrQuNC5INGD0LfQstGW0Lcs0LfQsdC10YDQtdCz0YLQuA%3D%3D

Замовник проекту- режисер Театра на Подолі В.Малахов про басейн на 80 тонн води під будівлею, див. на 21,15 хв.

http://1tv.com.ua/video/15324

ФБ про схили, що рухаються, та небезпечний прикладі Куренівскої трагедії

https://www.facebook.com/groups/andriivskyi.descent/permalink/269834263472812/

Розтрати бюджетних коштів, винуватців покарають ?

https://focus.ua/country/189310/

http://korrespondent.net/kyiv/1332425-v-kieve-glava-predpriyatiya-prisvoil-13-mln-grn-v-processe-remonta-teatra-na-podole

http://www.aif.ua/incidents/1188492

http://nikorupciji.org/2017/02/14/chynovnykov-narushyvshyh-zakon-y-dopustyvshyh-rastratu-165-mln-hrn-nakazhut/

Скандальне зізнання архітектора Дроздова, щодо відношення до київської архітектури:

«Мне совершенно не импонирует эстетика цветных городов, таких как Киев или Белгород. Мне кажется, что это какой-то пестрый ужас. Серый Харьков мне ближе и привычней…»

http://repriza.com.ua/view/oleg-drozdov-seryy-harkov-mne-blizhe-i-privychney

Ось тобі і театральні діячі, конфлікт на пікеті Громади Андріївського Узвозу(05-28/02/2017)

https://www.facebook.com/groups/andriivskyi.descent/permalink/261422977647274/

ПОРУШЕНО