Остаточна резолюція круглого столу «Проблеми збереження пам'яток в урбанізованому середовищі» (стіл №2 «Буферні зони. Софійська площа») з урахуванням всіх зауважень

Остаточна резолюція круглого столу «Проблеми збереження пам'яток в урбанізованому середовищі» (стіл №2 «Буферні зони. Софійська площа») з урахуванням всіх зауважень

Національний заповідник «Софія Київська» надав для широкого оприлюднення остаточну редакцію Резолюції круглого столу «Проблеми збереження пам'яток в урбанізованому середовищі» (стіл №2 «Буферні зони. Софійська площа»), який відбувся у Митрополичому будинку 29 березня 2018 року. Представлені доповіді та дискусії були надзвичайно цікавими і корисними. Результати обговорення з врахуванням всіх зауважень і пропозицій викладено в приедставленому тут тексті документу.
Містобудівна ситуація в якій нині знаходиться унікальний комплекс пам'яток світового значення є вкрай проблематичною, через низку системних процесів: наслідки багатоповерхового будівництва поряд з Софією Київською у гідрологічному режимі; системні відбраційні процеси від звукового навантаження під час численних святкувань; транспортне перевантаження Софійської площі тощо. Це лише стислий тем, яких торкнулось обговорення під час круглого столу. Заповідник вже провів низку публічних заходів за участі експертів та неодноразово готував і подавав на розгляд Уряду та місцевої конструктивні пропозиції щодо подолання негативних впливів на унікальний комплекс пам'яток. 
Не оминула увагою проблематику збереження пам'яток Національного заповідника "Софія Київська" і Громадська лабораторія "Час Надбання" під час панельної дискусії 9 лютого цього року.
Інформація з ресурсу heritagetime.com.ua