“Громада Андріївського узвозу” Представляє перший пілотний фестиваль “День гумору на Андріївському Узвозі”

“Громада Андріївського узвозу” Представляє перший пілотний фестиваль “День гумору на Андріївському Узвозі”

День гумору на нашій улюбленій вулиці - Андріївському узвозі.

Ми переконані, що Узвіз цілком відповідає назві “вулиця гумору Києва” – адже тут жив видатний письменник-сатирик Михайло Булгаков, біля Андріївської церкви бував неперевершений майстер гумору Микола Гоголь, тут знімали комедію “За двома зайцями” за твором М. Старицького, а сам Узвіз і досі повен історій гідних гострого пера цих славетних класиків. Узвіз – це уособлення гарного настрою в чудовому просторі, який зберігає неповторний стиль Києва.

В цей день сама природа сприяла нам: у Києві стрімко теплішало, ранковий дощик утік, з’явилося сонечко, а киян і гостей міста на Узвозі більшало.

У програмі була жива музика, авторська пісня, які зачаровували Виступ легендарного анасамблю “За двома зайцями”, що вже 15 років виступає на Узвозі, не залишив байдужими ані киян, ані гостей міста , що активно долучились до свята.

Ми запропонували гостям свята мереживо цитат з Булгакова та Гоголя - класика завжди дає можливість гостріше відчути сучасність і легше реагувати на негаразди, простіше знаходити однодумців.

Ми провели конкурс лімериків, та інших віршів про Узвіз, який розпочали ще на сторінках Громади в інтернеті. Переможцем став користувач Kiev Poetry, який запропонував особливий вірш про улюблену вулицю киян:

Дома стареют, как и мы,

И так же требуют тепла.

Им снятся молодости сны,

Пора которой уж прошла.

В теченье многих-многих лет

Они нам радовали глаз,

Покой дарили среди бед

И согревали также нас.

И не просили ни о чем,

И службу верную несли,

А мы, не думая о том,

Бездумно их не берегли.

Зачем беречь? Oни ничьи!

Достались даром - ни за что!

Хозяев истинных мечты

Уже развеялись давно…

Достойной старости покой

Пускай не снится никому.

Такой вот социальный строй

В угоду выстроен «баблу».

Цікаво, що відвідувачі фестивалю знаходили багато спільного між творчістю сучасних поетів і цитатами зі славетних творів М.В. Гоголя “Ревізор” та «Мертві душі», М.А. Булгакова «Майстер і Маргарита» та «Собаче серце», думки класиків літератури про чиновництво і міський устрій залишаються актуальними і сьогодні .

Організована нами галерея народної карикатури привертала увагу людей і зібрала найбільше відгуків. Наш “прокол” був в тому, що фломастери і ручки були окуповані маленькими учасниками фестивалю (дорослі б з задоволенням продовжили галерею карикатур

Діти були найактвнішими учасниками святкування – вони брали участь у конкурсі оригамі, писали відгуки про Андріївский Узвіз, захоплюючи своєю щирістю дорослих, були щасливі і радісні, отримуючи невелички подарунки за участь у конкурсах.

Музичну програму завершив Сергій Скарбовський з піснями, жанр яких можна визначити як “авторська пісня”, і ці пісні були такими ж унікальним, як і сам Узвіз.

Щирі пісні знайшли такий же щирий відгук в серцях людей, даруючи Узвозу свій настрій...

Нашою метою було познайомитись з людьми Андріївського узвозу, з тими, хто постійно на Узвозі, з тими, хто любить тут часто бувати, і з тими, хто вперше його бачить. Наша «стрічка спілкування», що була розгорнута на Узвозі, для того, щоб кияни і гості міста змогли залишити на ній свої думки про вулицю і місто, зібрала чимало відгуків та побажань, на які ми будемо ще реагувати.

Побажання невідомої дитини, що захотіла бачити Узвіз чистим, ми вже виконали. 4 квітня, за підтримки КиївЗеленбуду, ми провели суботник (тільки суботники, що започатковані 1 квітня, можуть відбуватись по вівторках

А ще потрібно звільнити вулицю від жахливих графіті...

Наповнити вулицю музикою ….

Свято закінчилося започаткуванням гумористичної АНТИпремії “Потвора року” за найбезглуздіший і найстрашніший архітектурний проект міста. Цю премію ми плануємо вручати щорічно, 1 квітня.

Вважаємо, що місто, де відбувається руйнація історичної частини, нажаль, заслуговує і на таку відзнаку. Цього року безперечним номінантом, на думку киян, стала скандальна будівля реконструкції “Театру на Подолі” авторства харківського архітектора Олега Дроздова, який в своїх інтерв’ю зазначав свою нелюбов до кольорової архітектури таких міст, як Київ.

Премія була передана архітектору скандального проекту “Театр на Подолі” за посередництвом художнього керівника Театру Віталія Малахова, який сам зазначив, що йому будівля теж не подобається, але “коли чекаєш квартири 20-ть років….”

Свято безперечно вдалося! Ми лише започатковуємо День Гумору на Андріївському узвозі і плануємо продовжити цю ініціативу спільними зусиллями. Вже маємо підказки від киян, які люблять узвіз – і це найцінніше. Ми проведемо його і наступного року, приєднуйтесь до нас 1 квітня 2018 року!

З вдячністю, ГО “Громада Андріївського узвозу”

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:

ФОТОАЛЬБОМ 1

https://www.facebook.com/groups/andriivskyi.descent/permalink/280324885757083/

ФОТОАЛЬБОМ 2

https://www.facebook.com/groups/andriivskyi.descent/permalink/280641802392058/

Відгуки киян, побажання Андріївському узвозу

https://www.facebook.com/groups/andriivskyi.descent/permalink/279991149123790/

https://www.facebook.com/groups/andriivskyi.descent/permalink/279992455790326/?pnref=story

Зв’яжіться з нами за контактами вказаній на ФБ сторінці “Громада Андріїївського узвозу – ЗМІ” і ми надамо вам будь-яку додаткову інформацію з приводу проведеного заходу.