Показ та обговорення унікальної стрічки "Зберегти не можна зруйнувати" у Могилянці

Показ та обговорення унікальної стрічки "Зберегти не можна зруйнувати" у Могилянці

Шановні кияне!

Всі хто ще не бачив, але мають бажання зазирнути у реальність стану надбання нашої нації, зрозуміти та відчути пульс історії, у вас є така можливість.

Центр урбаністичних студій НаУКМА влаштовує перше у новому навчальному році засідання Дискусійного урбан-клубу. Спільно з Громадська лабораторія “Час Надбання” запрошуємо на перегляд та обговорення документального фільму "Зберегти не можна зруйнувати" , присвяченого проблемам пам'яткоохоронної галузі України. 
Як зазначають автори фільму, "проблеми збереження та захисту пам'яток архітектурної спадщини України, спонукали авторів фільму знайти історичні, законодавчі, управлінські причини ситуації, що склалася. (...) Експерти в сфері архітектури, реставрації, юриспруденції, пропонують шляхи порятунку архітектурної спадщини, і застосування міжнародного досвіду. У фільмі представлені унікальні, і можливо останні, кадри старовинних пам'яток архітектури. Ці об'єкти знаходяться на межі зникнення і можливо на дату виходу фільму, деякі з них будуть загублені. Будинки навмисно доводяться до знищення через недосконалість законів України. Проблема виросла не тільки в рамках конкретних міст, регіонів, а й в масштабах всієї країни".
Цей фільм-дослідження було знято в рамках проекту [CTRL]+S. Закон на захисті культурної спадщини" (http://zberehty-ne-mozhna-zruynuvaty.gobackmedia.com/38-pro-proekt.html).
У стрічці - півтори сотні локацій з десяти міст України і 50 експертів. Фільм вже демонстрували у Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Одесі, Львові, Івано-Франківську, Ужгороді. Один із перших кінопоказів відбувся у Києві, у Будинку кіно, і ще один - з ініціативи Громадська лабораторія “Час Надбання”.

Захід відбудеться у Культурно-мистецькому центрі НауКМА 19 вересня о 19.00. Подробиці за посиланням.